Kursy dla dozoru technicznego oraz monterów (zgrzewaczy)

 Czas trwania i sposób organizacji:

- Kurs trwa 2 dni i obejmuje 19 godzin wykładów teoretycznych oraz 14  godzin zajęć praktycznych oraz  egzamin teoretyczny i praktyczny.

- Program kursu realizowany jest przy całkowitym oderwaniu od pracy.

- Zapewniamy: catering (śniadanie, obiad i kolację), noclegi oraz materiały szkoleniowe i materiały do części praktycznej

- Egzamin końcowy (test oraz egzamin praktyczny) jest egzaminem potwierdzającym znajomość procesu zgrzewania rur polietylenowych dla rurociągów do gazu i wody o średnicach do 630 mm oraz ciśnieniach do 1 MPa (dla gazu ) i 1,6 MPa (dla wody).

  Termin szkolenia:

- Zostaje ustalony po zebraniu minimum 12 uczestników

- Po skompletowaniu grupy szkoleniowej uczestnicy otrzymają pocztą elektroniczną informacje szczegółowe. Należność za udział w kursie należy uregulować 5 dni przed terminem rozpoczęcia kursu.

- Wydawane dokumenty po uzyskanej pozytywnej ocenie z egzaminu:

  • zaświadczenie o ukończeniu kursu
  • zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodne z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) stwierdzające przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie nadzorowania oraz wykonywania połączeń rurociągów z tworzyw sztucznych metodą zgrzewania doczołowego i elektrooporowego.

Kurs nadzorowania mogą uzyskać osoby z uprawnieniami budowlanymi, zaświadczenie ważne jest przez 5 lat, natomiast  zaświadczenie zgrzewacza ważne jest przez 2 lata

W celu odnowienia kwalifikacji zawodowych należy przystąpić do egzaminu weryfikacyjnego.

Miejsce organizacji szkoleń:

61-859 Poznań, ul. Grobla 15

Referencje:

Zajęcia prowadzą specjaliści od zgrzewania rur polietylenowych z uprawnieniami pedagogicznymi, energetycznymi oraz budowlanymi (projektowanie i wykonawstwo).  Kursy i egzaminy przez nasz Ośrodek Szkoleniowy prowadzone są od 1992 roku wg programu zatwierdzonego przez UDT. Dotąd przeprowadzono ponad 200 kursów i wykształcono ponad 2500 pracowników dozoru technicznego (projektantów, kierowników budowy, inspektorów nadzoru) oraz monterów (zgrzewaczy).

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Zgłoszenie na kurs" (tel. tel. 61 8 545 276)

 Osoba kontaktowa: 

dr inż. Andrzej Barczyński, tel. +48 602 223 619

lub 

Iwona Szostak, tel. +48 605 552 441